Uļjanas Semjonovas kausus izcīna ungārietes un RBJSS “Rīdzene”

30.10.2022

Dalīties

Oktobra pēdējās nedēļas izskaņā Daugavas sporta namā un “Rīdzenes” zālē četras risinājās tradicionālais Uļjanas Semjonovas kausa izcīņas turnīrs meiteņu komandām. Divās vecuma grupās – U17 un U15 – spēlēja pa sešām komandām Igaunijas, Slovākijas, Ungārijas un Latvijas. Galvenās balvas izcīnīja Ungārijas komanda “Darazsak Sportakademy” U17 un RBJSSS “Rīdzene” U15.

Vispirms abās grupās sešas komandas izspēlēja apļa turnīrus, bet pēdējā dienā notika finālspēles.

U17 vecuma grupā pamatturnīrā trīs komandas izcīnīja pa četrām uzvarām un vietu kārtību noteica savstarpējās spēlēs gūtie un zaudētie punkti. Lielajam finālam kvalificējās “Darazsak Sportakademy” un BJBS “Rīga/Centrs”. Dramatiskā cīņā uzvarēja ungārietes – 55:54. Spēlē par trešo vietu Slovākijas komanda “Young Angels Academy” ar 65:49 sagrāva RBJSS “Rīdzene”, bet spēlē par 5. vietu BJBS “Rīga/Centrs/TTP” ar 56:53 pieveica Igaunijas komandu ”SK Audentes”.

U15 grupā gan pamattrunīrā labākā bija RBJSS “Rīdzene” komanda, kas finālā apliecināja pārākumu, ar 68:60 pieveicot BJBS “Rīga/Centrs”. Cīņā par 3. vietu “Young Angels Academy” pārspēja “SK Audentes” (62:51), par 5. vietu “Darazsak Sportakademy” – BJBS “Rīga/Centrs/TTP” 75:45.

Latvijas visu laiku izcilākās basketbolistes divkārtējās olimpiskās čempiones, trīs pasaules basketbola Slavas zāļu dalībnieces Uļjanas Semjonovas kausa izcīņu rīko Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments. Turnīra laikā dalībniecēm un skatītājiem bija iespēja apskatīt ar izcilajai basketbolistei veltīto ekspozīciju, kas iekārtota Basketbola muzeja krātuvē Daugavas sporta nama 4. stāvā.

Foto no Uļjanas Semjonovas personiskā krājuma.