“Oskara Transports” uzvar Liepājas regulārajā čempionātā

28.01.2023

Dalīties

Aizvadītajā nedēļā, 25. un 28. janvārī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas desmitās kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Principiālā duelī “Oskara Transports” komanda pagarinājumā uzvarēja “Nīca/BLi” komandu.

Liepājas pilsētas basketbola čempionātā regulāro sezonu ar perfektu bilanci noslēdz “Oskara Transports” komanda, kas ir uzvarējuši jau desmit spēles pēc kārtas. Komandas “LSSS” un “Lesjofors” šajā sezonā pārsteidz visus un finišē regulārajā čempionātā labāko četriniekā. “Gavieze” un BK “ODS” ir jau nodrošinājuši sev vietu 2. divīzijas pusfinālā, bet komandām “Promenāde Hotel”, “Kraukļi”, “Fēnikss/Grobiņa” un SK “Jumts” vēl par iekļūšanu 2. divīzijas pusfinālā būs jāpacīnās.

Pirmā aizvadītā nedēļas spēle norisinājās jau trešdienas vakarā, kad laukumā izgāja “Gavieze” un “LSSS” komandas. Spēles svarīgums bija liels, jo uzvarētāji iekļūst labāko četriniekā, tomēr gaidītā intriga izpalika, jo jaunie sporta skolas audzēkņi savus pretiniekus apspēlēja samērā viegli ar rezultātu 85:52.

Sestdien tika aizvadītas četras desmitās kārtas spēles, kā pirmie laukumā devās SK “Jumts” un “Lesjofors” komandas. Spēles pirmo puslaiku daudz labāk nospēlēja SK “Jumts” basketbolisti, kuri iespēja pirms lielā pārtraukuma iekrāt 16 punktu pārsvaru, bet otrajā puslaikā “Lesjofors” basketbolistiem izdevās atspēlēt deficītu un izcīnīt minimālu uzvaru ar rezultātu 59:56. Dienas otrajā spēlē laukumā devās BK “ODS” un “Promenade Hotel” komandas. Laukumā bija vērojama bezkompromisu cīņa abu komandu izpildījumā, bet tomēr visus spēli BK “ODS” basketbolisti spēlēja nedaudz veiksmīgāk, kas arī atspoguļojās gala rezultātā, kurā BK “ODS” izcīnīja uzvaru ar rezultātu 87:70. Uzvarētājiem labākais ar 32 gūto punktu bija Dāvis Silenieks. Dienas trešajā spēle laukumā devās “Fēnikss/Grobiņa” un “Kraukļi” komandas. Spēlē intriga bija vērojama līdz spēles 25 minūtei, pēc tam “Kraukļi” pārņēma spēles gaitu savā pusē, kā rezultātā izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 84:62. Uzvarētājiem labākais ar 27 gūtajiem punktiem bija Dainis Ābele, bet zaudētāju rindās ar 21 gūtajiem punktiem izcēlās Edijs Silnieks.

Dienas noslēgumā bija Liepājas pilsētas basketbola čempionāta saldais ēdiens, kurā savā starpā tikās “Oskara Transports” un “Nīca/BLi” komandas. Principiālais duelis nelika vilties, jo laukumā bija vērojams skaists basketbols, kurā neviena komanda nevēlējās piekāpties otrai. Spēle aizritēja punkts punktā ar vairākām vadības maiņām, kurā līdz pēdējai sekundei nebija paredzams uzvarētājs. “Nīcas/BLi” komandai piederēja pēdējais vārds pamatlaikā lai izrautu uzvaru, bet Roberta Krastiņa metiens lidoja grozam secen, līdz ar to bija nepieciešams pagarinājums. Papildlaikā veiksmīgāki izradījās “Oskara Transports” komanda, kas izcīnīja minimālu uzvaru ar rezultātu 101:100. Uzvarētājiem labākais ar 24 gūtajiem punktiem bija Kristaps Miglinieks, bet zaudētāju rindās ar 38 gūtajiem punktiem izcēlās Arnis Ate.