Liepājas čempionāts: aizvadītās pirmās ceturtdaļfinālu spēles 2. divīzijā

17.02.2024

Dalīties

Iepriekšējā nedēļas nogalē norisinājās kopā četras ceturtdaļfinālu spēles otrās divīzijas ietvaros, kur pie uzvarām tika ‘’Grobiņas Vikingi’’, ‘’Līvas Kapi’’, ‘’Lesjofors’’ un ‘’LSSS U19’’, panākot sērijā līdz divām uzvarām vadību 1-0.

Sestdien savā starpā tikās kopvērtējuma piektās vietas ieguvēji ‘’Grobiņas Vikingi’’ un divpadsmitās vietas komanda ‘’LSSS U17’’. Spēle bija līdzīga, taču beigās ‘’Grobiņas Vikingu’’ basketbolisti ar pieredzi nodrošināja sev uzvaru un vadību sērijā – 99:84. Viesturs Birsāns bija rezultatīvākais savā komandā ar 29 punktiem, toties no zaudējuma savu komandu neizdevās glābt Kārlim Šīmanim, kuram 36 gūti punkti.

Svētdien tika aizvadītas trīs spēles. Pirmajā mačā ‘’Līvas Kapi’’ bez problēmām uzvarēja bez sava līdera palikušo ‘’Liepājas Papīrs’’ komandu. Lūzuma punkts bija trešā ceturtdaļa, kuru ‘’Līvas Kapi’’ uzvarēja ar 25 punktu pārsvaru, līdz ar to uzvarot spēli ar rezultātu 88:65. Otrajā mačā zemāk izsētie ‘’Lesjofors’’ pārsteidza ‘’Promenade Hotel’’ komandu. Rādot lielisku komandas sniegumu, izcīnīta svarīga uzvara, sperot soli pretī pusfinālam – 72:57. Pēdējā spēlē tikās ‘’LSSS U19’’ un ‘’Fēnikss/Grobiņa’’. Pirmais puslaiks bija mazrezultatīvs, taču trešajā ceturksnī uzbrukums nedaudz atplauka. Ar 40 minūtēm gan nebija gana, lai noskaidrotu uzvarētāju šajā spēlē. Papildlaikā ātrums un izturība bija sporta skolnieku pusē, palīdzot izcīnīt sarežģītu uzvaru 65:59.

Atbildes spēles 2. divīzijas ceturtdaļfinālos tiks aizvadītas jau šonedēļ. Vispirms trešdien spēlēs ‘’Fēnikss/Grobiņa’’ un ‘’LSSS U19’’, toties sestdien notiks pārējās atbildes spēles. Ceturtdaļfinālos komandas cīnās sērijā līdz divām uzvarām.