Visi jaunumi

Aizvadītas pirmās pusfinālu spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā

01.03.2024

Dalīties

Svētdien tika aizvadītās pirmās pusfinālu spēles gan pirmās, gan otrās divīzijas ietvaros, un tajās bija vērojami asumi un īsts play-off basketbols. Pie uzvarām un vadību sērijā ar 1-0 tika ‘’Grobiņas Vikingu, ‘’Lesjofors’’, ‘’Nīca/Bli’’ un BK ‘’ODS’’ komandas.

Pirmajā spēlē tikās ‘’Līvas Kapi’’ un ‘’Grobiņas Vikingi’’, kur pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 91:60 guva ‘’Grobiņas Vikingu’’ komanda. Spēles laikā tika piedzīvoti asumi, kā rezultātā trīs spēlētājiem bija jāpamet spēle. Grobiņniekiem Gatis Jagmins bija rezultatīvākais ar 24 punktiem. Otrā spēle bija ne mazāk agresīva, kur tikās BK ‘’ODS’’ un ‘’Vērgale’’. Puslaika pārtraukumā BK ‘’ODS’’ nonāca iedzinējos ar 11 punktu deficītu, taču spēlēs otrajā pusē panāca vērgalniekus un beigās guva ļoti svarīgu uzvaru ar rezultātu 89:82, šobrīd esot uzvaras attālumā no fināla. Dāvim Sileniekam 31 punkts.

Trešajā mačā ‘’Nīca/Bli’’ viegli tika galā ar ‘’Gaviezes’’ komandu – 84:56. Pēc pirmās ceturtdaļas ‘’Gavieze’’ atradās vadībā ar divu punktu pārsvaru, taču pēcāk spēle aizritēja nīcinieku zīmē. Arnis Ate demonstrēja fenomenālu sniegumu, gūstot 41 punktu, tādējādi uzstādot šīs sezonas play-off punktu rekordu. Noslēdzošajā dienas spēlē tikās ‘’Lesjofors’’ un ‘’Fēnikss/Grobiņa’’ komandas. Spēle bija mazrezultatīva, jo komandas kopā guva tikai 92 punktus. Spēles nobeigumā ‘’Lesjofors’’ basketbolisti spēja nodrošināt sev uzvaru un vadību sērijā – 48:44. Kaspars Tiškus izcēlās ar 15 punktiem.

‘’Grobiņas Vikingi’’ 90:61 ‘’Līvas Kapi’’ (16:19, 31:12, 20:12, 24:17)

‘’Grobiņas Vikingi’’: Jagmins 24, Bumbulis 18, Birsāns 12, R. Silnieks 11, Lasmanis 8, E. Silnieks 7, Freimanis 7, Šēlis 4

‘’Līvas Kapi’’: Rusmanis 23, T. Dzērvēns 11, Ozols 11, Herings 6, Šulcs 5, Lazdenieks 2, Kuļijevs 2, K. Dzērvēns, Fūrmanis, Ludans

BK ‘’ODS’’ 89:82 ‘’Vērgale’’ (11:19, 20:23, 36:24, 22:16)

BK ‘’ODS’’: Silenieks 31, Millers 24, Rodovičs 12, Veigelts 12, Biters 6, Dejus 2, Lauva 2, Polis, Fomins

‘’Vērgale’’: Lagzdiņš 26, Sviklis 17, Cālītis 13, Jančauskis 8,  Zariņš 7, Kabiņeckis 4, Muskats 4, Steda 3

‘’Nīca/Bli’’ 84:56 ‘’Gavieze’’ (22:24, 21:13, 21:11, 20:8)

‘’Nīca/Bli’’: Ate 41, Krastiņš 29, Fricbergs 7, Liepa 6, Kaspars 1, Ērglis, Otto, Petermanis

‘’Gavieze’’: Āboliņš 14, Mizēns 12, Krūmiņš 7, Smiltnieks 7, Dūčis 6, Mackars 5, Pričins 3, Erpe 2, Sviķkalns

’Lesjofors’’ 48:44 ‘’Fēnikss/Grobiņa’’ (16:9, 17:17, 2:10, 13:8)

‘’Lesjofors’’: Tiškus 15, Bauze 9, Eihvalds 7, Stončaitis 6, Artis Zvirbulis 4, Račis 3, Alsknis 2, Andris Zvirbulis 2,  Asars, Gindra

‘’Fēnikss/Grobiņa’’: Plūme 11, Galdiks 8, Cērps 8, Ločmelis 8, Zvagulis 5, Indriekus 4, Sudmalis, Būčiņš

Nākamās četras atbildes spēles tiks aizvadītas 17. martā, sākot no pulksten 11:00.

11:00 ‘’Gavieze’’ – ‘’Nīca/Bli’’

12:30 ‘’Līvas Kapi’’ – ‘’Grobiņas Vikingi’’

14:00 BK ‘’ODS’’ – ‘’Vērgale

15:30 ‘’Fēnikss/Grobiņa’’